NEWCON OPTIK

NEWCON OPTIK NV 66-G2

Сайтът NEWCON OPTIK NV 66-G2 is a rugged night vision goggle with a Gen 2+ intensifier tube, offering clear images in complete darkness. Its optics and user-friendly design make it ideal for demanding conditions. Rely on the NV 66-G2 for надеждна работа през нощта в критични мисии.

^

Gen 2+ Яснота: Осигурява ясни и подробни изображения в пълна тъмнина за постигане на критичен успех на мисията.

^

Rugged Durability: Built tough with optics, ensuring consistent performance in any environment.

^

Удобни за потребителя контроли: Проектирани за лесно управление, дори и в ситуации с високо налягане през нощта.

^

Battle-Proven Reliability: Leveraging technology from the NVS 7 series for trusted night vision performance.

^

Готовност за мисия: Осигурява ясно и надеждно нощно виждане за критични операции в пълна тъмнина.

Очила за нощно виждане NEWCON OPTIK NV 66-G2.

Усъвършенствайте нощните си операции с NV 66-G2, здрави и надеждни очила за нощно виждане, предназначени за най-взискателните условия. Създадено със същата доказана технология като изпитаната в битка серия NVS 7, това устройство използва тръба за усилване на образа от поколение 2+ за visibility in complete darkness.

Основни характеристики:
  • Тръба за усилване на изображението Gen 2+: Осигурява ясни и ярки изображения при слаба светлина.
  • Оптика: Осигурява ясни и подробни наблюдения.
  • Удобен за потребителя дизайн: Лесен за работа дори в най-предизвикателните условия.
  • Дълъг живот на батерията: Осигурява продължителна употреба по време на критични мисии.

Идеален за военнослужещи, които се нуждаят от надеждни възможности за нощно виждане. NV 66-G2 е създаден да работи, когато е най-важно.

About Newcon Optik and MSS Defence:

Newcon Optik is headquartered in Toronto, Canada, and designs and manufactures image-intensified night vision, thermal imaging systems, laser rangefinders and other tactical optics. MSS Defence supplies the NEWCON OPTIK NV 66-G2 to defence and police organisations in Europe on quotation, with one point of contact from enquiry to delivery.


Често задавани въпроси.

  1. What is the NEWCON OPTIK NV 66-G2?
    The NEWCON OPTIK NV 66-G2 is a night vision goggle with a Generation 2+ image intensifier tube. Newcon Optik states that it provides the ability to observe the terrain under the darkest conditions.
  2. Which image intensifier tube does the NEWCON OPTIK NV 66-G2 use?
    The NEWCON OPTIK NV 66-G2 uses a Generation 2+ image intensifier tube with an S-25 photocathode, a minimum resolution of 56 lp/mm and a minimum signal to noise ratio of 18.
  3. What are the optical specifications of the NEWCON OPTIK NV 66-G2?
    The NEWCON OPTIK NV 66-G2 has 1x magnification, a 40° field of view, an objective F# of 1.2, a 27.5 mm objective focal length, a focus range of 0.25 m to infinity, 25 mm eye relief and a diopter adjustment range of -6 to +5.
  4. What are the dimensions and weight of the NEWCON OPTIK NV 66-G2?
    The NEWCON OPTIK NV 66-G2 measures 130x125x55 mm, weighs 400 g without batteries and has an interpupillary distance of 58-72 mm.
  5. Which batteries does the NEWCON OPTIK NV 66-G2 use and how long do they last?
    The NEWCON OPTIK NV 66-G2 runs on 2x AA batteries, with a battery life of 80 hours. It has a low battery indicator and an automatic shut-off system.
  6. Does the NEWCON OPTIK NV 66-G2 have an IR illuminator?
    Yes, the NEWCON OPTIK NV 66-G2 has a built-in IR illuminator; it has no IR operation indicator. It also has automatic brightness control.

Спецификации

IIT

  • Поколение: 2+
  • Материал на фотокатода: S-25
  • Разделителна способност на IIT, минимална (lp/mm): 56
  • Съотношение сигнал/шум, минимално: 18

Оптика

  • Увеличение (x): 1
  • Поле на видимост (°): 40
  • Обектив F#: 1.2
  • Фокусно разстояние на обектива (мм): 27.5
  • Диапазон на фокусиране (m): 0.25 - ∞
  • Отстояние от очите (mm): 25
  • Диапазон на регулиране на диоптъра: -6 до +5

Механика, електроника и околна среда

  • Размери (мм): 130x125x55
  • Тегло без батерии (g): 400
  • Междуочно разстояние (мм): 58-72
  • Вграден инфрачервен илюминатор: Да
  • Защита от обратна полярност: Да
  • Индикатор за работа с инфрачервена светлина: Не
  • Индикатор за изтощена батерия: Да
  • Автоматичен контрол на яркостта: Да
  • Система за автоматично изключване: Да
  • Тип батерии: 2x AA
  • Живот на батерията (часове): 80
  • Operating temperature range (°C): -55 to +55
  • Storage temperature range (°C): -55 to +70
  • Хидроизолация: MIL-STD-810G